אודות

קובי נעים – מוזיקאי ומבכירי טכנאי הסאונד בישראל.

כמוזיקאי שימש כקלידן בהופעותיהם של ריטה,  גלי עטרי, מאיר בנאי, שרון חזיז ואתי אנקרי. הלחין מוזיקה לפרסומות וסרטי תדמית, ביניהם ל"עובדה" של אילנה דיין, בזק, דלק, מע"צ, ליוויס, מט"ח והסרט "איש החשמל" עם שם טוב לוי. שימש כפרוגרמר בפרויקטים שונים, ביניהם האלבום הראשון של החברים של נטשה, קובי רכט, שלום חנוך – "ערב ערב" ויהודית רביץ. הפיק מוזיקלית את המופע "פנסים" של שרון חזיז.

כאיש סאונד החל לעבוד ב- 1982, כעוזר טכנאי באולפני גל קול. את שירותו הצבאי עשה כטכנאי שידור והקלטות בגלי צה"ל, שם היה חבר בצוות הקלטות החוץ, שהקליט בין היתר את מופעיהם של ג'ק ברוס, ג'ון מקלפלין, צ'יק קוריאה, דייר סטרייטס, כוורת, הפילהרמונית הישראלית, הקאמרית הקיבוצית ועוד. לאחר שחרורו עבד באולפנים רבים, בין היתר כטכנאי ראשי באולפן המאסטרינג "SDL" של לואי להב, שם מיסטר את אלבומיהם של פורטרט, איפה הילד, אלון אולארצ'יק, שרון ליפשיץ ורבים אחרים. שימש כטכנאי, פרוגרמר ומעבד באלבומיה ובהופעותיה של ריטה – "אהבה גדולה", "תחנות בזמן" ו"תפתח חלון".

פיתח תכניות לימוד ולימד סינתזה, טכנולוגיה של המוזיקה וסאונד בבית ספר רימון ובמכללות הד, ספיר, כנרת ורזוננס. שימש כמנכ"ל מיוזיקשופ, היבואנית הגדולה בישראל של ציוד לאולפני הקלטות, והיה מעורב כיועץ, מתכנן אקוסטיקה ואינטגרטור בהקמת אולפנים רבים, ביניהם עברי לידר, JCS, PLAY, RnBeat Studio ורבים אחרים.

ובנימה אישית

אני עוסק במוזיקה, על שלל גווניה ותכניה, כבר יותר משלושים שנה. המוזיקה והטכנולוגיה העוטפת אותה הן מרכז חיי, ומעסיקות אותי יום יום מבוקר עד ערב. אני אדם עם הרבה מזל, מכיוון שמתאפשר לי לקום כל יום ולעסוק בדבר שאני אוהב יותר מכל. אני מאחל זאת לכל תלמידי.

מתוך יותר משלושים שנות קריירה, מחצית מהן אני מלמד. עם השנים, הפכה ההוראה למשהו גדול בהרבה מעוד פן בעיסוק המוזיקלי. היא הפכה לסוג של שליחות. לחלוק את הידע הרב שנצבר במשך השנים, לפזר ולהוציא אותו לעולם, ולאפשר לאחרים גישה למידע ולתפישות טכניות ואמנותיות שלי לקח עשרות שנים ואינספור פרויקטים ללקט, לאסוף ולפתח.

השאירו פרטים

14 + 7 =

תמיד ניתן לפנות אלי ישירות לטלפון.
עדיף בד"כ לשלוח הודעה מאחר ומן הסתם אני בשיעור.

המספר שלי:

 055-88-390-11

קובי נעים - לוגו